Konrad Delekta Mistrzem Polski Oriental Rules Juniorów 2014!

Data dodania: 30 lipca 2015

W dniach 5-7 grudnia 2014r. w Pomiechówku, niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego odbyły się Mistrzostwa Polski Oriental Rules Juniorów i Seniorów.

Nasz Klub miało reprezentować dwóch zawodników: Karol Warda -51kg oraz Konrad Delekta -71kg.
Karol niestety nie wystartował w turnieju z powodu braku przeciwników w jego kategorii wagowej i wiekowej, nad czym bardzo ubolewamy, bo to kolejny turniej bez naszego zawodnika, który będąc w bardzo dobrej formie, czeka wciąż na swoją szansę.
Konrad Delekta po zbiciu 8kg wagi i przystępując do turnieju w kategorii junior -71kg musiał niestety wystartować w cięższej kategorii -75kg, ponieważ w wadze poprzedniej nie było dla niego przeciwników.

Każda redukcja i zbijanie wagi dla każdego zawodnika jest bardzo ciężkie. W przypadku Konrada tak jak wyżej wspomnieliśmy, była to strata ok 8kg w mniej więcej dwa tygodnie przed turniejem. Udało się jednak tego dokonać, niestety na darmo.
Pierwsza walka Konrada zakończyła się w pierwszej rundzie. Po kopnięciu przez naszego zawodnika lewego high-kicka na głowę rywala, ten nie był już zdolny do dalszej walki i decyzją sędziów walka została przerwana i zakończona werdyktem RSC.

W walce finałowej, podobną decyzją sędziów, walka została przerwana w rundzie drugiej po silnych kolanach i łokciach na głowę podczas „ściągnięcia” w klinczu przeciwnika.
Mamy nadzieję, że wygrana Konrada Delekty i zajęcie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski Oriental Rules Juniorów 2014 będzie przykładem dla reszty naszych Klubowiczów, którzy wezmą się do jeszcze cięższej pracy od najbliższych treningów.

W styczniu rusza nowy sezon. PZKB i PZMT podadzą nowe kalendarze zawodów na przyszły rok. Mamy zatem nadzieję, że w kolejnych zawodach wystartujemy większym gronem i zdobędziemy wspólnie kolejne sukcesy.