25 października mieliśmy okazję kolejny raz gościć w naszym klubie Andrei Molchanova, 9’krotnego Mistrza Świata Muay Thai. Jak wiemy, Białoruś to szczególne miejsce na fighterskiej mapie Europy. To kraj, z którego pochodzi ogromna część Mistrzów Świata i Europy w Muay Thai.

Korzystając z dobrej znajomości na linii Andrei Molchanov – Rafał Murat, Andrei poprowadził seminarium poświęcone tematyce klinczu, które składało się z trzech dwugodzinnych jednostek treningowych. Mam nadzieję, że Ci którzy przybyli na seminarium treningowe nie żałowali swojej decyzji. Przez 6 godzin wspólnego treningu Andrei pokazał spory wachlarz technik białoruskiej szkoły tajskiego boksu na zawodowym poziomie, która jak kolejny raz się przekonaliśmy, jest bardzo prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna.

Dodatkowo każdy dostał kilka jakże cennych wskazówek, w jaki sposób trenować, na czym skupić największą uwagę oraz jak postępować w walce z wymagającymi przeciwnikami. Trenujcie zawzięcie i rozwijajcie się – tylko ciężka praca w swoim czasie zaowocuje jak należy. Pamiętajcie, że Waszych wypracowanych ciężko umiejętności i indywidualnego arsenału technik nikt Wam nigdy nie odbierze. W tym sporcie każdy pracuje na swoje konto.

Dziękuję wszystkim za przybycie i do zobaczenia podczas kolejnych takich eventów.

Z trenerskim pozdrowieniem, Rafał Murat