...
Brazylijskie Jiu-Jitsu Lublin

COPACABANA BJJ LUBLIN

To klub sportowy zajmujący się szkoleniem zawodników Brazylijskiego Jiu-Jitsu Lublin oraz Submission Fighting Lublin na terenie naszego miasta od 2014 roku.

Jesteśmy filią jednego z najlepszych klubów BJJ w Polsce COPACABANA TEAM, którego główna siedziba mieści się w Warszawie. 

Opiekunem COPACABANY jest Braulio Estima – czarny pas oraz Mistrz Świata BJJ rodem z Brazylii. Dużą wagę przykładamy do rozwoju naszego TEAMu COPACABANA BJJ LUBLIN, dlatego systematycznie lubelską mate odwiedzają czarne pasy BJJ z wieloletnim stażem zawodniczym jak i trenerskim, które przekazują nam swoją wiedzę. 

Zawodnicy naszego Klubu startują z sukcesami na zawodach krajowych oraz zagranicznych pod szyldem najlepszej federacji Brazylijskiego Jiu-Jitsu: IBJJF.

  • Zajęcia grupy zaawansowanej prowadzi Malewicz i Jakub Rubaj.
  • Grupę początkującą prowadzi Jacek Pierzchała. 

Nas trenerzy to również czynni zawodnicy, którzy reprezentują nasz COPACABANA BJJ TEAM LUBLIN podczas zawodów w Polsce jak i za granicą. Najważniejsze medale naszych trenerów zdobyte zostały m.i.n z Mistrzostw Polski BJJ, Pucharu Polski BJJ, Mistrzostw Europy BJJ CBJJP, Mistrzostw Polski ADCC, Pucharu Polski ADCC, a także Zurich International Open IBJJF, Rome International Open IBJJF czy Mistrzostw Europy No GI IBJJF! Dodatkowo trener Marek walczy zawodowo w MMA, może się pochwalić 2 wygranymi walkami bez odniesionej porażki.

Dla kogo?

Brazylijskie Jiu-Jitsu, to doskonały sport dla każdego, bez względu na wiek, płeć, wagę czy wcześniejsze doświadczenie w sportach walki lub jego brak. Obojętnie, czy ktoś będzie szukał sportowych wrażeń i będzie nastawiony na rywalizację na zawodach, czy też będzie dla niego ważny aspekt samoobrony, czy tylko będzie chciał się poruszać, poprawić kondycję i zgubić brzuch w ciekawszy sposób niż np. kręcąc bez celu pedałami na rowerku stacjonarnym, to treningi Brazylijskiego Jiu Jitsu Lublin/ Copacabana Team BJJ Lublin sprawią mu wiele satysfakcji, a być może staną się życiową pasją.Czym jest Brazylijskie Jiu Jitsu Lublin?

BJJ (brazylijskie jiu jitsu Lublin)

Przez wielu uznawane jest za najskuteczniejszą technikę walki wręcz bez użycia broni. Mimo że nie stosuje się w niej bezpośrednich ciosów, bardzo dobrze sprawdza się w obezwładnianiu przeciwnika. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu (dźwignie), bądź pod groźbą utraty przytomności – z bólu lub od duszenia. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń. Współcześnie jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych sztuk walki, która swoją popularność zawdzięcza sportom MMA (mieszane sztuki walki).