• EnglishPolskiУкраїнська

CROSS TRAINING KIDS LUBLIN

Czym jest Cross Training Kids?
Cross Training Kids to program, którego głównym celem jest poprawa jakości życia dzieci. Nie jest to nudny trening, a program opiera się przede wszystkim o gry i zabawy, które mają zaciekawić. Na zajęciach nauczana jest poprawna mechanika ludzkiego ciała. Trening jest tak skomponowany, aby uczył zwinności, szybkości, koncentracji, gibkości, równowagi, koordynacji, elastyczności, wytrzymałości i wzmacniał też poczucie własnej wartości. Ćwiczenia te rozwijają układ krwionośny, oddechowy, są dobre dla rosnącego kośćca i nie przeciążają stawów ani mięśni oraz mogą skutecznie zapobiegać nadwadze. Trening ten stawia na ćwiczenia ogólnorozwojowe dzięki czemu dzieci w przyszłości mogą zostać świetnymi sportowcami w innych dyscyplinach.

Jak wyglądają takie treningi?
W tego typu treningu uwzględnia się wiele ćwiczeń wykonywanych przez dorosłych, jednak na zdecydowanie niższym poziomie obciążenia i intensywności. Pomijane są również wszystkie aktywności, które mogą wpłynąć negatywnie na układ kostny, w tym w szczególności zagrażające kręgosłupom dzieci. Trener eliminuje wszystkie ćwiczenia uwzględniające podnoszenie ciężarów, natomiast wprowadza gry oraz zabawy nastawione na ogólną motorykę ciała, oparte na naturalnych ruchach, takie jak krótkie podbiegi, podskoki, pompki, przysiady itd. Dużą zaletą takiego typu zajęć jest także brak rutyny i powtarzalności. Każdy trening jest inny więc dzieci nie znudzą się po kilku treningach.Najważniejszym kryterium uczestnictwa w treningach jest ogólny dobry stan zdrowia oraz brak przeciwwskazań lekarskich do uczęszczania na zajęcia ruchowe.

Mylne wyobrażenie…
Rodzice często myślą, że Cross Training jest tylko dla dorosłych? Błąd! Dzieci także mogą uprawiać ten sport. Dodatkowo, słysząc o zajęciach typu crossfit dla dzieci, widzą przedszkolaki z wielkimi ciężarami lub maluchy uginające się pod sztangami. Chcielibyśmy uspokoić wszystkich Rodziców – ćwiczenia te z pewnością w ten sposób nie wyglądają. Nie zagrażają one zdrowiu dzieci, a wręcz przeciwnie, mogą wnieść wiele dobrego. Dzieci w dużym stopniu nie mają takich problemów z zakresem ruchów jak dorośli. Jeśli chcemy, aby ich sprawność pozostawała na tym samym poziomie przez całe dorosłe życie, zajęcia Cross Training Kids to coś od czego powinny zacząć.

W JAKI SPOSÓB TRENING CROSS TRAINING KIDS WPŁYWA NA TWOJE DZIECKO?