• EnglishPolskiУкраїнська

CROSS TRAINING LUBLIN

Cross Training – program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście 10 najważniejszych zdolności siłowych: wydolność naczyniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, koordynacja, zwinność, równowaga, precyzja ruchu.

Crossfit jest treningiem funkcjonalnym, gdzie w głównej mierze skupiamy się na sprawności, a wypadkową tych wszystkich ćwiczeń jest wygląd zewnętrzny.  Łączy w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnoszenie ciężarów), gimnastyki (podciągnięcia i wsparcia siłowe na drążkach) i sportów wytrzymałościowych.

W NASZEJ OFERCIE ZNAJDUJE SIĘ NASTĘPUJĄCY PODZIAŁ ZAJĘĆ:

CROSS TRAINING GRUPA POCZĄTKUJĄCA

Zacznij od podstaw. 60 minutowa jednostka treningowa mająca na celu wprowadzenie nowych osób w świat szeroko pojętego treningu. W trakcie zajęć uczymy się podstawowych wzorców ruchowych takich jak przysiad, martwy ciąg, poprawna nauka pompek czy podciąganie na drążku. Głównym celem zajęć jest poprawna nauka wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Na tej grupie nie jest wymagana kondycja, siła czy sprawność, ponieważ dobór ćwiczeń czy obciążeń jest odpowiedni dla poziomu każdej osoby, a wszystko odbywa się przy udziale trenera, który wytłumaczy, pokaże, doradzi oraz pomoże wykonać ćwiczenia. Stawiamy przede wszystkim na ich poprawność.

CROSS TRAINING GRUPA ZAAWANSOWANA

Trening ten dedykowany jest dla osób zaawansowanych , które przeszły cały etap zajęć wprowadzających. Na zajęciach wykorzystujemy spectrum ćwiczeń wchodzących w skład CrossFitu.

CROSS TRAINING ENDURANCE

Trening wytrzymałościowy, który jest jednym z trzech filarów cross treningu. Jednostka ta oparta w głównej mierze na pracy tlenowej, w której trenujemy głównie na ergometrze wioślarskim, bieżni, oraz assault bike. Jeśli znudziło Ci się typowe cardio i potrzebujesz spalić zbędne kilogramy a przy okazji zbudować maksymalną wydolność, te zajęcia są dla Ciebie. Nauczymy Cię pracy na maszynach, popracujemy nad techniką biegu, wykonamy szereg różnych jednostek treningowych od interwałów po spokojne jednostki treningowe w 2 strefie tętna.

CROSS TRAINING HERO WOD

To jednostka treningowa na cześć żołnierzy oraz policjantów poległych we współczesnych czasach. Treningi są cięższe od zwykłych zajęć, przeznaczone w głównej mierze dla osób zaawansowanych. Trening jest bardzo przekrojowy, począwszy na pracy ze sztangą, a skończywszy na ćwiczeniach gimnastycznych. Więc jeśli potrzebujesz jeszcze większej intensywności i objętości treningowej, a zwykły Cross Training już Ci nie wystarcza, to te zajęcia są z pewnością dla Ciebie.

KTO MOŻE TRENOWAĆ CROSS TRAINING?

Cross Training skierowany jest dla każdego, kto chce być aktywny fizycznie, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, czy posiada jakieś doświadczenie w innych dziedzinach sportu,  jaki jest poziom jego kondycji i jaki cel zamierza osiągnąć dzięki treningowi. Największą zaletą jest to, że intensywność ćwiczeń jest dostosowana indywidualnie do danej osoby, do jej predyspozycji tj. wieku, doświadczenia i kondycji. Podczas treningu samodzielnie dopasowujemy intensywność ćwiczeń do naszych możliwości poprzez modyfikację czasu ich wykonania oraz ilości powtórzeń. W związku z tym trening ten może zacząć nawet niewytrenowana osoba. Wówczas warunkiem powodzenia treningu jest regularność i zwiększanie intensywności. powodzenia treningu jest regularność i zwiększanie intensywności.

ZALETY CROSS TRAINING