Seminarium szkoleniowe Krav Maga

W dniach 28-29 stycznia nasz instruktor Tomasz Czułnowski wziął udział w seminarium szkoleniowym Krav Maga and Fighting Seminar w Łodzi. Seminarium prowadzone było przez dwóch izraelskich instruktorów Liora Offenbacha i Amita Himelsteina.

Lior jest twórcą Combat Krav Maga, Amit z kolei jest wszechstronnym trenerem związanym z jiu jitsu, zapasami, sanshou i kapap. Obaj poza długim stażem treningowym posiadają solidne doświadczenia z policji, ochrony i wojska. Panowie z Izraela pokazali dobry przekrój rozwiązań związanych z prewencją przed nadchodzącym agresorem, uwalniania z obchwytów, kontrolowania na ziemi, sytuacji obrony osoby trzeciej oraz obrony z pleców przed stojącym agresorem.

Widać było dobre fundamenty krav maga oparte na zapasach, boksie i jiu jitsu, czyli to co wielu komercyjnym organizacjom mimo przydomków najlepsi i najbardziej unikalni brakuje. Trening był dynamiczny, kontaktowy i dobrze tłumaczony. Seminarium cechowało otwarte podejście i nie upieranie się na jedyną dobrą technikę. W lipcu planowane jest kolejne seminarium i na pewno nie zabraknie tam naszych instruktorów.