...
Muay Thai Lublin,youtube muay thai lublin

MUAY THAI LUBLIN

Dla kogo? Muay Thai może trenować każdy zdrowy człowiek – niezależnie od wieku, płci, kondycji fizycznej. Nie dyskryminujemy nikogo! Dajemy wszystkim możliwość rozwoju, od rekreacji po zawodowstwo, poprzez udział w treningach, zawodach, seminariach szkoleniowych, wyjazdach na turnieje, walkach amatorskich, jak i zawodowych.

CO ZYSKUJESZ?

Każdy trening to zmierzenie się ze sobą, ze słabościami własnego organizmu oraz lękami czy uczuciem rezygnacji. Każde kopnięcie w tarcze czy worek ma na celu zwiększenie naszej kondycji, ale także wiary w siebie. Wiary w to, że możemy więcej niż na poprzednich zajęciach, że jesteśmy silniejsi niż nasi rówieśnicy, że nasze ciała są zdolne do większego wysiłku. Wylewane litry potu wiążą się z poprawą kondycji fizycznej i ogólnego stanu zdrowia. Wbrew pozorom tajski boks uczy nie tylko jak walczyć i jak się bronić, ale także samodyscypliny. Utwardza nie tylko nasze pięści i piszczele, ale również charakter. Wykrzesuje z nas wolę walki, potrzebną nie tylko w ringu, ale także w życiu codziennym.

RUJNUJE ZDROWIE?

Nic bardziej mylnego! Gdy trenuje się z głową i pod okiem doświadczonego trenera, rozwijamy ciało, dzięki czemu staje się ono bardziej sprężyste, elastyczne i dużo zdrowsze.

BRUTALNY I BEZWGLĘDNY SPORT?

Patrząc z boku, można odnieść wrażenie, że treningi są brutalne i pełne agresji, ponieważ ćwiczący wkładają w ciosy mnóstwo energii. Nic bardziej mylnego! Jest to doskonały sposób na ukierunkowanie agresji, pozbycie się napięcia i nerwów, jednoczesne trenowanie ducha i ciała. Aby utwierdzić się w przekonaniu, że Muay Thai to nie bezmyślna, krwawa jatka, a sztuka walki przez duże „S”, warto przyjść do Nas na treningi.

CZY WIESZ, ŻE...?

Gdyby podzielić wszystkie style walki na dwie kategorie – pięknych
oraz skutecznych, tajski boks wyląduje w górnych rewirach drugiej listy. Zrodzone na polach bitewnych podczas starożytnych wojen między Tajlandią a Birmą, a dziś szalenie popularne na całym świecie Muay Thai ma wyłącznie jeden cel – powalenie przeciwnika.

CZYM JEST MUAY THAI?

Nazwa Muay Thai w wolnym tłumaczeniu oznacza „sztukę ośmiu kończyn”. Dwie pięści, dwa golenie, dwa łokcie i dwa kolana – razem osiem argumentów, które tajski bokser może wytoczyć przeciw swojemu oponentowi. Ich siła sprawia, że spory procent walk kończy się nokautem, a wielu zawodników znoszonych jest z ringu na noszach. Oprócz wyżej wymienionych uderzeń można dokonywać rzuty i podcięcia. Bardzo charakterystyczne są na przykład techniki PAM, czyli wykonywane w zwarciu, podczas klinczu, kiedy zawodnicy próbują sie zdominować i wyprowadzić skuteczne uderzenie kolanem. Sport ten wyćwiczy w Tobie siłę, szybkość, wytrzymałość i elastyczność. Nauczysz się tak wyprowadzać ciosy, by moc swoich mięśni podnieść do n-tej potęgi, i jak takie ciosy przyjmować, by nie robiły na Tobie żadnego wrażenia. Siły ciosów i kopnięć nie poprawisz treningiem w siłowni – swoją moc biorą one przede wszystkim z techniki. Uderzenie – nieważne, czy zadawane nogą, czy ręką – musi angażować całe ciało.

Muay Thai Lublin,youtube muay thai lublin

CECHY MISTRZA MUAY THAI?