...
zajęcia kickboxing junior dla dzieci w fight gym lublin

KICKBOXING JUNIOR LIUBLIN

POKAŻMY, ŻE RUCH I SPORT TO DOSKONAŁY SPOSÓB NA SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU!Jeśli zależy Wam na daniu dziecku szansy na bycie sprawnym, silnym, pewnym siebie człowiekiem, dobrze układającym relacje z innymi ludźmi oraz potrafiącym poradzić sobie w każdej sytuacji, powinniście jak najszybciej zapisać swoje dziecko na zajęcia Kickboxing Junior.

DAJMY IM SZANSĘ NA TRENING DZIELNOŚCI I ZARADNOŚCI!
Wielu Rodziców przy wyborze dyscypliny sportowej dla swojego dziecka zadaje sobie pytanie: „czy będzie ona korzystna i bezpieczna oraz jak wpłynie na jego rozwój”? Kickboxing Junior jak najbardziej spełnia te warunki.

Czym jest Kickboxing Junior?
Jest to zmodyfikowany program treningowy przeznaczony dla dzieci i młodzieży, uwzględniający bezpieczeństwo i ich właściwy rozwój psychofizyczny. Pomaga wyładować negatywne emocje i oderwać się od problemów w szkole czy w domu. Buduje właściwe
nawyki zdrowotne, kondycję oraz pewność siebie potrzebną w czasie dojrzewania. Uczy też właściwego podejścia do używania własnej siły. Kickboxing jest sportem, w którym pracuje całe ciało, co sprawia, że rozwój fizyczny jest bardzo równomierny, natomiast ryzyko przeciążenia konkretnej partii mięśniowej jest niewielkie.

Jak wyglądają takie treningi?
Na zajęciach staramy się wprowadzać bardzo dużo ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz usprawniających koordynację. Wszystkie techniki ręczne, nożne, uniki itd. wprowadzane są powoli i systematycznie, aby nie pozwolić na pojawienie się urazów i kontuzji. Podczas zajęć
wiele ćwiczeń ma charakter gier i zabaw, z elementem rywalizacji, co dzieci uwielbiają, mogą się wykazać sprawnością nie tylko na macie i w rękawicach. Szczególny nacisk kładziemy na wszechstronny rozwój dziecka, zarówno fizyczny (sprawności ogólnej) jak i psychiczny (kształtowanie postaw: samodzielności, odwagi, pewności siebie, dyscypliny i pracowitości).

Mylne wyobrażenie…
Rodzice często zadają sobie pytanie, czy kickboxing nie jest zbyt ryzykowny, brutalny i wywołujący jeszcze większą agresję. Otóż nic bardziej mylnego. Odmian kickboxingu jest dużo, w tym także bardzo kontaktowe i brutalne. Jednak my z naszymi młodymi adeptami uczymy się technik ręcznych i nożnych, których siła uderzeń musi być kontrolowana. Wykorzystujemy tarcze oraz worki bokserskie, a dzieci z biegiem czasu ćwiczą w
rękawicach. Wbrew pozorom trening w specjalistycznym sprzęcie tj. w rękawicach jest dla osoby trenującej bardziej bezpieczny, ponieważ zwiększają one powierzchnię obrony oraz ataku. Jest to dyscyplina bardzo techniczna, która kładzie nacisk przede wszystkim na precyzję, kondycję, szybkość i poprawność technik. Zajęcia te wręcz pomagają w wyładowaniu negatywnych emocji, pozwalają dzieciom wyżyć się, co sprawia że ich poziom agresji z pewnością nie rośnie.

W JAKI SPOSÓB TRENING KICKBOXING JUNIOR WPŁYWA NA TWOJE DZIECKO?

Trening ten przynosi wiele korzyści. Trenując regularnie, dzieci stają się silniejsze, sprawniejsze i bardziej zwinne, a wszystko to sprzyja ich dobremu samopoczuciu i lepszemu zdrowiu. Ponadto kształtuje psychikę dziecka, uczy samodyscypliny i samokontroli, a przy tym sprawia, że zyskuje ono większą pewność siebie. Wbrew pozorom, sztuki walki nie zachęcają do agresywnych zachowań, a dziecko, które je trenuje nie wszczyna konfliktów, wręcz przeciwnie – potrafi je skutecznie zażegnywać. Dodatkowo dzieci, które mają zbyt dużo energii mogą znaleźć dla niej ujście.