• Adres: Rzemieślnicza 4, 20-716 Lublin
  • Telefon: +48 538 410 915
  • Email: [email protected]

Relacja z trzeciego już w naszym Klubie Dnia Kobiet

 

Za nami kolejne szkolenie w naszym Klubie z okazji Dnia Kobiet. Jako organizatorzy cieszymy się bardzo z coraz większego zainteresowania wśród Pan takimi spotkaniami. Tym razem mieliśmy możliwość przeprowadzić szkolenie z podstawowych technik samoobrony dla 42 Pań, co nas ogromnie cieszy.

Jak widzimy, jest zapotrzebowanie na tego typu eventy. W gwarze dzisiejszego świata, każdy z nas ma potrzebę czuć się bezpiecznym. Mimo wszelkich środków ostrożności, niebezpieczeństwo często nadchodzi niespodziewanie. Wtedy właśnie górę biorą naturalne, wrodzone odruchy człowieka. To na nich oparty jest cały system Krav Maga, na którym bazują wszystkie jednostki specjalne i służby mundurowe na całym świecie.

Podczas naszego sobotniego spotkania poruszone zostały ważne aspekty zachowania się i poruszania po ulicy, konkretne przykłady i propozycje zachowania się w określonych sytuacjach. Następnie przećwiczyliśmy techniki począwszy od obchwytów rąk, obchwyty ciała z przodu oraz z tyłu, po czym przeszliśmy do technik parterowych i oswobodzenia się przed próbami gwałtu.

Drogie Pani, dziękujemy za zainteresowanie naszym szkoleniem oraz sumienny udziałem w nim. Samoobrona, sporty walki są jak wszystkie inne dziedziny naszego życia, a powtórka jest matką nauki. Trening, trening i jeszcze raz ciężki trening daje nam duże poczucie bezpieczeństwa. Nasze dwugodzinne spotkanie było tylko zalążkiem technik całego systemu samoobrony Krav Maga, których nauczamy na co dzień na treningach w naszym Klubie. Mamy nadzieję, że każda z Pań zdała sobie sprawę, że nie możemy czuć się dziś bezpiecznie. Z bólem musimy się liczyć, że w każdej chwili możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy nie będzie miał nam kto pomóc. Wtedy będziemy zdani tylko na siebie i swoje wyuczone na ciężkich treningach techniki.

Do zobaczenia na treningach i kolejnych tego typu imprezach. Z trenerskim pozdrowieniem: Rafał, Tomasz, Krzysztof.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*